متخصصان و مشاوران کلینیک بازرگانان، با به‌کارگیری دانش و مهارت‌های خود در شاخه‌های مختلف حقوق، تجارت بین‌الملل و نیز با در نظر گرفتن عرف‌های فرهنگی، خدمات مشاوره‌ای و قراردادی لازم در حوزه‌های زیر را ارائه می‌دهند:

۱ : قراردادهای تجاری و سرمایه‌گذاری بین‌المللی:

کلینیک بازرگانان، به مراجعان خود برای دستیابی به اهداف و اجرای تعهداتشان در عرصه معاملات بین‌المللی یاری می‌رساند. در این راستا، این مرکز همچنین اطلاعات جامعی درباره قواعد حاکم بر سرمایه‌گذاری برون مرزی، سرمایه‌گذاری خارجی، موافقتنامه‌های مشارکت، قراردادهای EPCF ، قراردادهای خرید و نیز تبیین راهبردهای حقوقی لازم برای فعالیت‌های اقتصادی ارائه می‌کند.

۲ : ارزیابی صلاحیت و انطباق‌پذیری:
این عنوان شامل طیف گسترده‌ای از خدمات می‌شود که از آن میان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: بررسی و ارزیابی صلاحیت مراجعان، مدیریت انطباق‌پذیری حقوقی، مالیات‌ها، قواعد ضدپولشویی و مطابقت با تحریم‌ها، استخدام، قواعد و مقررات زیست‌محیطی و تحلیل ریسک.

۳ : مذاکرات:
روند مذاکرات در حقیقت ابزار و شیوه‌ای برای تبادل نظرات و نیز هموارکردن راه برای همکاری‌های آتی می‌باشد. مذاکرات تقریباً در تمام جنبه‌های زندگی شخصی و کاری، اعم از چانه‌زنی برای خرید، مشارکت‌ها، انعقاد قراردادها و حلّ‌وفصل منازعات به کار گرفته می‌شوند. با این وجود در عرصه تجارت، مذاکرات نیازمند تفحص و آمادگی بسیار است.

کلینیک بازرگانان با به‌کارگیری مهارت‌ها و راهبردهای اصیل مذاکره، مراجعان خود را در این روند همراهی می‌کند. برنامه‌ریزی و آماده‌سازی، بحث‌های آغازین برای شروع مذاکره، چانه‌زنی، و خاتمه صحیح مذاکرات از جمله این خدمات می‌باشد.

۴ : دادخواهی:
این عنوان خدمات متنوعی، از جمله آماده‌سازی پرونده، مدیریت پرونده، ادعای نقض تعهد/ قرارداد و نیز دادخواهی نزد دادگاه‌ها و داوری‌های داخلی و بین‌المللی را شامل می‌شود.

۵ : حقوق اتحادیه اروپا:

کلینیک بازرگانان خدمات حقوقی لازم و نیز مدیریت پرونده در حوزه اتحادیه اروپا را انجام می‌دهد. این خدمات شامل ارائه پرونده در مقابل دیوان دادگستری اتحادیه اروپا، ثبت شرکت‌ها مطابق با قواعد اتحادیه، ارائه و دفاع از پرونده‌ها در دادگاه‌های داخلی کشورهای عضو اتحادیه، تنظیم قراردادهای استخدامی و نیز تسهیل معاملات تجاری بر اساس قواعد اتحادیه می‌باشد.

۶ : حقوق مالکیت معنوی:
ثبت علائم تجاری، کپی‌رایت (حق تکثیر) و اجرای قواعد مالکیت معنوی از جمله خدمات این کلینیک می‌باشد.

۷ : حقوق و داوری ورزش:

کلینیک بازرگانان، در زمینه‌های مرتبط با ورزش نیز خدمات مشاوره حقوقی ارائه می‌کند. این مرکز پرونده‌های مراجعین خود در مقابل دیوان بین‌المللی ورزش، کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و اتاق حلّ منازعات فیفا، کمیته انظباطی و نیز کمیته اخلاقی فیفا را می‌پذیرد.